פורום "קול הדורות" מיסוד ארגון "דור לדור"

בשנת 2012 הקים ארגון "דור לדור"* את פורום "קול הדורות" בשיתוף ג'וינט ישראל אשל. הפורום משמש כארגון גג המאגד למעלה מ- 20 עמותות וארגונים חברתיים בישראל העוסקים בחיבור בין דורי. מספר הפעילים הצעירים והזקנים באיחוד כלל הגופים מסתכם ללמעלה מ- 55,000 אזרחים במדינת ישראל. הצלחת הפורום נמדדת בקידום ופיתוח פעילות בשלושת המעגלים- האישי, הקהילתי והמדיני, במטרה להוביל להעצמת תדמית הזקן בשיח הישראלי ולחברה שבה יש שותפות והדדיות בין הדורות. בנוסף, הפורום מפעיל את תכניתIMPACT ומשלב למעלה מ-350 מלגאים המתחייבים לשלוש שנות התנדבות בארגוני הפורום, תוך התמקדות בעשייה בין דורית והפגת בדידות.

כלי העבודה שלנו:

1. עידוד שיתופי פעולה בין חברי הפורום ומניעת כפילויות. 2. התמקצעות בפעילות הבין דורית של כל עמותה וארגון. 3. הגדלת המשאבים המושקעים בתחום הבין דורי. 4. עבודת יחסי ציבור מטעם הפורום עבור כל עמותה וארגון. *ארגון "דור לדור" נוסד בשנת 2008 על ידי עמותת המדרשה הישראלית למנהיגות בתל אביב בני ציון. מטרת הארגון היא לחדש את המחויבות של הצעירים לזקנים במדינת ישראל ובכך לגשר על הנתק שנוצר בין הדורות. אותו נתק הוביל לניכור בין דורי ולבדידות ניכרת אצל למעלה משליש מהזקנים בישראל. אנו מאמינים שהמפגש הבין דורי הקבוע יתרום לדור הצעיר והוותיק כאחד ויעצים את תדמיתו של הזקן בחברה בישראל. במסגרת פעילות הארגון מלווים בקביעות למעלה מ-1,000 זקנים בודדים.
2 תגובות
  1. טל שמעוני הגב

    אהלן, שמי טל שמעוני ואני סטודנטית לחינוך במכללת לוינסקי. במסגרת מעורבות חברתית, אני וחברה הקמנו יוזמה של שיפוץ בית לניצול שואה. אשמח שתחזרו אליי בכל עזרה אפשרית:) תודה.

  2. יקיר דהן הגב

    אני מעוניין להתנדב בעמותת קול הדורות תצרו איתי קשר בבקשה..
    0525906107

השארת תגובה