ג'וינט תב"ת- סטרטר ורמפה

רמפה לתעסוקה- תוכנית תעסוקה לאנשים עם מוגבלות הזקוקים לתיווך והנגשה בעולם התעסוקה (איתור ומציאת עבודה, קליטה והשתלבות בעבודה, קשר עם מעסיקים, ייעוץ שיקומי) שלא מלווים תעסוקתית ע"י גורם כלשהוא במדינה.

התוכנית מבוססת על מינוף החוזקות והיכולות של המשתתפים תוך הנגשה מירבית ומיטבית של שירותים אוניברסליים בעולם התעסוקה, הנותנים מענה לכלל האוכלוסייה וגם לאוכלוסיית אנשים עם מוגבלות במסגרת נורמטיבית רגילה. רמפה כוללת מענים של – הכנה לעולם העבודה (חיזוק אמונה ביכולת, יצירת מוטיבציה, מתן כלים ומיומנויות), השמה לעבודה, שילוב בסדנאות וקורסים של מרכז התעסוקה העירוני, שילוב בסדנאות יחודיות של רמפה, ליווי הפונה לאחר השילוב בתעסוקה וחיבור לשירותים קיימים.

תכנית סטרטר הינה מיזם להכשרה מקצועית בחניכות אשר פותח על ידי ג'וינט ישראל- תבת בשיתוף משרד הכלכלה על בסיס מודל קיים שיובא ממדינות אירופה (Apprenticeship) והותאם לשוק התעסוקה הישראלי.

המיזם מייצר תכניות להכשרות מקצועיות המותאמות לצרכי המעסיקים ונותנות מענה לבעלי העסקים ולדורשי העבודה יחדיו: המעסיקים זוכים לקבל עובד מיומן, מוכשר ובעל ניסיון, ואילו דורשי העבודה זוכים להכשרה מקצועית, המלווה בחניכות והשמה במקום עבודה עוד בשלב ההכשרה.