כל זכות

מיזם כל זכות הוא מיזם חברתי פורץ דרך (ללא כוונות רווח), אשר מאז 2010 מביא שינוי משמעותי בכל מה שנוגע למימוש זכויות תושבי/ות ישראל, מכל שדרות החברה ובכל המצבים בהם כולנו נתקלים יום יום.

מחקרים מראים שרק כמחצית מהזכויות בישראל ממוצות בפועל, והסיבה המרכזית לפער עצום זה, היא בעיה קשה בהנגשת המידע לגבי הזכויות בצורה פשוטה ומאפשרת פעולה לאדם הרגיל. 'כל זכות' החלה כבר לשנות את התמונה הזו באמצעות יצירת מאגר מידע מקיף, אמין, עדכני ונגיש באינטרנט שמציג את הזכויות של תושבי ישראל בכל תחומי החיים. המערכת משרתת כיום יותר מ- 370,000 איש מידי חודש, ובפרט נמצאת בשימוש שוטף של אלפי מנגישי זכויות: עובדות מחלקות לשירותים חברתיים, בתי חולים, בתי אבות, עובדי ומתנדבי המגזר השלישי ועוד.kol-zhut1 מה מייחד אותנו?
 1. כל המידע, כל הזכויות ודרכי מימושן, בכל התחומים מוגש באתר אינטרנט אחד (כולל תמיכה בטלפונים חכמים)
 2. המידע מסודר על פי סיטואציות אנושיות-חברתיות (מחלה, אירוע תעסוקתי וכד') ומונגש בשפה פשוטה ומובנת
 3. אנו משמשים בפועל כמערכת מידע לאומית שמחברת את כל שלוחות הממשל וארגוני החברה האזרחית
 4. אנחנו משרתים גם את הציבור הרחב וגם את אלה שמסייעים לו: עו"סיות, צוותי עמותות וכו'.
 5. ההישגים הנ"ל נולדו מצוות מקצועי, מנוסה ומחויב חברתית, במהירות רבה ובעלות נמוכה.
"כל-זכות זה משהו שאתה כמנכ"ל חולם עליו… מישהו שייקח את הזכויות וינגיש אותן לציבור, בשפה של הציבור… אנחנו עוזרים להם בכתיבה של החומרים, בעדכון של החומרים"… פרופ' שלמה מור יוסף, מנכ"ל המוסד לביטוח לאומי בכנס 4 שנים לכל-זכות – 23.06.2014 באיזה סטטוס אנחנו נמצאים?
 • ב- 12 החודשים האחרונים שרתנו קרוב ל- 2.8 מיליון מתושבי ישראל
 • באתר כ- 4,700 ערכים (ומעל ל-300 בתהליכי כתיבה) בעברית, בתחומים כגון ניצולי שואה, תעסוקה, בריאות, חינוך, זיקנה, אנשים עם מוגבלויות, עוני ואבטלה . בנוסף האתר כולל תרגום חלקי לערבית ואנגלית
 • לשאלה של מידת הסיוע של האתר לציבור קבלנו דירוג מעולה (1740 תשובות)
kol-zhut2
 • השולחן העגול הבין מגזרי לזכויות ניצולי השואה קבע את 'כל זכות' כאתר המרכזי לזכויות ניצולי שואה בישראל במסגרת מיזם משותף עם הרשות לזכויות ניצולי שואה.
 • התכנים בכל-זכות נכתבים בשיתוף עשרות שותפים מכל המגזרים כולל לא מעט גופים ממשלתיים כגון המוסד לביטוח לאומי, משרד המשפטים, משרד הרווחה, משרד הבריאות ועוד.
 • למיזם ועד מנהל חזק הכולל בין השאר את עו"ד יהושע שופמן, נעמי סטוצ'ינר, פרופ' פייסל עזאיזה, אבינעם ערמוני וארז פרלמוטר (יו"ר ומייסד).
 • את המיזם מלווה מועצה ציבורית מרשימה בראשות שופט ביהמ"ש העליון בדימוס פרופ' יצחק זמיר ובה חברים בין היתר הרב יצחק לוי, מיכאל איתן, רענן דינור, פרופ' יוסי תמיר, עדינה בר שלום, ד"ר יגאל בן שלום, צפרא דוויק, אביגדור וילנץ ועוד.
 • כל-זכות הוא מלכ"ר שנסמך עד כה על תרומות של קרנות, חברות ויחידים ומיזם משותף עם הממשלה (ראו סיכום 2014).